Emlak Arama + (Arama Formu)min. max.

 

NEDEN  EMLAKÇI      

* Satıcı ile Alıcı arasında güven köprüsü oluşturmak .

* Emlakçı, alacağınız emlakın özellikleri konusunda size kısa sürede yardımcı olabileceği gibi, gerekli bilgi ve belgelere de kolayca ulaşıp size iletecektir.

* Alacağınız emlakın değeri nedir ?

* Tapu öncesi ve sonrasında yapılması gerekenler nelerdir ?

* Zamandan ve paradan kar etmeniz ve sizin kazançlı çıkmanız için.

* Alıcı ve Satıcıyı karşı karşıya getirerek pazarlık yapılmasına imkan sağlar. Kuşkusuz bu Emlakçıyı dikkatle seçmek gerekmektedir. Belli bir işyeri olan çevrede dürüst, şeffaf  ve profesyonel çalışmalarıyla tanınan birileri olmalıdır

KONUT ALIRKEN

 

 * Alınacak emlağın tapu kaydı mutlaka önceden kontrol edilmeli.

* Kat irtifakinin kurulup kurulmadığına, iskanin, yani yapı kullanım izninin alınıp alınmadığına dikkat edin. Eger alacağınız gayrimenkul inşa halinde ise müteahhidinin mali durumunu araştırın.

* Müteahhidin kat karşılığı yaptığı bir inşaattan gayrimenkul alıyorsanız, müteahhitle mukavele yaparak, yaptığınız mukaveleye bitirme tarihi ve kullanılacak malzemeleri tek tek yazarak, gerekli miktarda tazminatları ilave etmelisiniz.

* Alacağınız gayrimenkul kiracılı ise öncelikle kiracı ile yapılan kira kontratını incelemeniz, kiracıyla bizzat görüşmeniz ya da kiracı tahliye taahhüdü vermis ise tahliye taahhüdündeki tarih ile kontrat tarihini karşılaştırmanız gerekir.

* Satış sonrası gelebilecek elektrik ve su gibi borçlardan kurtulmak için eski malikten, bu borçlardan onun sorumlu olduguna dair imzalı bir belge alın..

* Tapu işlemi sırasında alacağınız emlağın değerini yeniden değerleme oranlarına göre hesaplayarak beyan etmelisiniz. Çünkü beyanınız eksikse ödenen alım satım harçları cezalı olarak size geri dönecektir

 

                                                                          BOLLUK EMLAK